Szanowni Państwo,

Umilając Państwu pobyt zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczek górskich i spacerów po mieście i okolicy. Większość okolic można zwiedzać samemu. Dbając o Państwa bezpieczeństwo, komfort i wygodę proponujemy skorzystać z następujących wycieczek w towarzystwie wykwalifikowanego Przewodnika Tatrzańskiego.

Przewodnik dotrzymuje grupie towarzystwa, ale przede wszystkim przekazuje wiedzę o odwiedzanym terenie i zasadach zachowania się w górach. Potrafi również zareagować w razie niebezpieczeństwa. Może doradzić w wyborze trasy, uwzględniając możliwości podopiecznych i warunki panujące w górach, a także pomóc zaplanować dłuższy pobyt pod Tatrami.  

Szczegółowe informacje udziela Recepcja Zespołu Pensjonatów „Dolina Białego”.

W Tatrach na miłośników pieszych górskich wędrówek czekają dziesiątki szlaków, od najłatwiejszych do skrajnie trudnych, wymagających doświadczenia i rozwagi.

Początkującym polecamy wycieczki do dolinek reglowych, oraz lekkie spacery po okolicy i mieście.

Zwiedzanie Zakopanego

wycieczka ½ dnia – trasa łatwa

program:

start: 10:00 Recepcja Zespołu Pensjonatów Dolina Białego

Trasa z Białego Potoku: ul. Gruwanldzką, Orkana  na Kasprusie, Willa „Atma” - dom w którym mieszkał Karol Szymanowski twórca „Harnasii”. Dalej przejście ul. Ks. Stolarczyka do ul. Kościeliskiej: Muzeum Stylu Zakopiańskiego – pierwszy dom zaprojektowany przez Stanisława Witkiewicza w stylu zakopiańskim. - przejście ul. Kościeliską do Starego Kościółka i Cmentarza na Pęksowym Brzyzku, dalej na Krupówki do Muzeum Tatrzańskiego.

Spacer Drogą pod Reglami do jaskini „Ku Dziurze”

wycieczka 1/4 dnia – trasa łatwa

program:

start: 9:00 Recepcja Zespołu Pensjonatów Dolina Białego

Od wyloty Doliny Białego na Zachód ok. 1 km wylot doliny ku Dziurze 25 min. Na polanie u wylotu doliny Bacówka. Dalej ok 1 km do położonej najbliżej Zakopanego jaskini Dziura. Powrót tą samą drogą.

Spacer Drogą pod Reglami do wylotu Doliny Za Bramką

wycieczka 1/4 dnia – trasa łatwa

program:

start: 9:00 Recepcja Zespołu Pensjonatów Dolina Białego

Od wyloty Doliny Białego na Zachód ok. 5 km – dalej w prawo przez „Stare Krzeptówki” obok Chałupy Sabały do Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach.

Dolina Strążyska

wycieczka 1/4 dnia – trasa łatwa

program:

start: 9:00 Wielka Krokiew

Przejście drogą pod Reglami – do wylotu Doliny Strążyskiej. Przejście doliną do wodospady Siklawica, odpoczynek i degustacja szarlotki i herbaty w Herbaciarni na Polanie Strążyska, powrót doliną i ścieżka pod Reglami do Wieliej Krokwi.

 

Bardziej wymagającym proponujemy wyprawy w wyższe partie górskie lub dłuższe doliny tatrzańskie. W ich otoczeniu znajdziemy szczyty, których zdobycie zaspokoją najbardziej ambitnych turystów. Morskiego Oko lub Dolinę Chochołowską można również podziwiać dorożką, fasiągiem (8 os.) lub wozem (12-14os.)

Dolina Białego – Sarnia Skała – Dolina Strążyska

wycieczka ½ dnia – trasa łatwa

program:

start: 9:00 Recepcja Zespołu Pensjonatów Dolina Białego

Przejście Doliną (2,5 km ) przybierającą  kształty  skalistego jaru i wawozu do stóp Giewontu – podejście na Czerwoną Przełęcz (1300 mnpm) skąd w 10 min ścieżką wchodzimy na Sarnią Skałę 1377 mnpm. Piękne widoki na masyw Giewontu i Kotlinę zakopiańską. Zejście do przełęcze i dalej w dół do Doliny Strążyskiej. Na polanie bufet góralski. Z Polany można podejść 5 min do wodospadu Siklawica. Os Strażysk 35 min w dół Doliną do granicy parku dalej 25 min ścieżka pod reglami na wschód do Wielkiej Krokwi.

Dolina Chochołowska

wycieczka 1 dniowa – trasa średnia

program:

start: 8:00 Recepcja Zespołu Pensjonatów Dolina Białego wyjazd w kierunku Chochołowa.

Przejazd kolejką – ciuchcią - na polanę Huciska ( koszt 5 zł/osobę) 3,5 km – przejście piesze do schroniska na Polanie Chochołowskiej 1 godz.. powrót – pieszo do Wyżniej Bramy Chohołowskiej , obok leśniczówki TPN wypożyczalnia rowerów , przejazd rowerem 5,5 km na Siwą Polanę.

„Podziemia Doliny Kościeliskiej”

wycieczka 3/4 dnia – trasa średnia

Zwiedzanie z latarkami turystycznych jaskiń w Dolinie Kościeliskiej.

Jaskinia Mylna, Raptawicka, Obłazkowa i Smocza Jama w Wąwozie Kraków.

Wycieczka na Giewont

wycieczka 1 dnia – trasa trudna

program:

start: 08:00 z Kuźnic z przed wejścia do „Zajazdu Kuźnice”, przejście na Kalatówki, (30 min) Halę Kondratową 1 godz. i dalej na Przeł Kondracką 2,20 min i szczyt Giewontu. 1895 mnpm 2,40 min.  - zejście do przełęczy Wyżniej Kondrackiej i dalej szlakiem prze Grzybowiec do Doliny Strążyskiej i Zakopanego.

Wycieczka na Kasprowy Wierch

wycieczka 1 dnia – trasa trudna

program:

start: 08:00 z Kuźnic z przed wejścia do „Zajazdu Kuźnice”, przejście na Kalatówki, (30 min) Halę Kondratową 1 godz. wejście na przeł. pod Kopą Kondracką ( z Kuźnic 2,5 godz.) Dalej szlakiem prowadzącym Granią główną Tatr na wchód 1,5 godz. na Kasprowy Wierch. 1985 mnpm.

Z Kasprowego Wierchu kilka wariantów dostania się do Zakopanego. Pierwszy to kolejką linową. Drugi zejście szlakiem przez Myślenickie Turnie do Kuźnic, trzeci zejście przez Halę Gąsienicową, schronisko Murowaniec, Jaworzynkę do Kuźnic.

Rekomendacje

Partnerzy